Njoftime

VEPRAT E PARAQITURA NE “NETET E LEXIMIT TE DRAMES SHQIPE 3”

VEPRAT E PARAQITURA NE “NETET E LEXIMIT TE DRAMES SHQIPE 3”

Teatri Kombëtar duke falenderuar të gjithë dramaturgët dhe regjisorët shqiptarë pjesëmarrës në aktivitetin “Netët e leximi të dramës shqipe 3”, bën publike veprat që janë paraqitur pranë sekretarisë së Teatrit Kombëtar . I bëjmë me dije të gjithë dramaturgët dhe regjisorët se për çdo paqartësi , pasaktësi ose sqarim ti drejtohen sekretarisë së Teatrit Kombëtar nëpërmjet nr.042228933/0699623747 dhe në adresën e e-mailit: info@teatrikombetar.gov.al Në ditët në vazhdim do ju njoftjmë për etapat e ardhshme të “Netët e leximit të dramës shqipe 3”. Si më poshtë vijon lista e pjesëmarrësve :
Nr. Autori i Veprës Titulli i Veprës Emri i Regjisorit
1 Ag Apolloni Halloween Ag Apolloni
2 Agush Mulliqi Eksperimenti Fatos Berisha
3 Albana Muja Paladuk Kreshnike Osmani
4 Arian Krasniqi Karremi Arjan Krasniqi
5 Armando Bora Duke pritur Gobon Armando Bora
6 Bajram Sefaj (S)’ikën dritat Fadil Hysaj
7 Bashkim Hoxha Tag Erson Zymberaj
8 Bashkim Kozeli Nje dashuri ballkanase Laert Vasili
9 Borena Frashëri Kunze Bagatelle Borena Frashëri Kunze
10 Bujar Kapexhiu Gjeneral & Playboy Bujar Kapexhiu
11 Dashnor Kokonozi Vila Valentin Dhimitër Pecani
12 Diana Çuli Mia Culpa Hervin Çuli
13 Enver Petrovci Të mallkuarit e Ballkanit Enver Petrovci
14 Erjon Kame Ingranazhi Fantastik Erjon Kame
15 Ferdinand Hysi Vdekja e trurit Elma Doresi
16 Florent Kurtalani Koleksionet e Padukshme Pa regjisor
17 Halil Laze Prangat Milto Kutali
18 Ibush Arifi Zonja Bavari Pa regjisor
19 Ilir Bezhani Na vodhën nënën Ilir Bezhani
20 Ilir Muharremi Kafe tallava Albana Krasniqi
21 Ilirjana Bejta As As Arlinda Morina
22 Jeton Neziraj Pushteti AP Adonis Filipi
23 Kujtim Lapa Balada e Mico Trokës Jorgaq Tusha
24 Ledian Gjeçi Në dorë të fatit Ledian Gjeçi
25 Leka Bungo Prostitutat Leka Bungo
26 Lorin Terezi Rotacioni Lorin Terezi
27 Martin Camaj Kandili i Argjendit Driada Dervishi
28 Nijazi Ramadani Imazhi i gjallë Nijazi Ramadani
29 Odise Plaku Zonja në karrocë Luljeta Hoxha
30 Pashtrik Brahja Shtrati me gozhda Kaltrim Balaj
31 Pellumb Kulla Shtëpia, ku është ende dje Pellumb Kulla
32 Ruzhdi Pulaha Koha Fajtore Alfred Trebicka
33 Saimir Gongo Pengu Saimir Gongo
34 Sherif Delvina Genti Esmeralda Stafa
35 Sokol Angjeli Vendi i Paqes Sokol Angjeli
36 Ulpiana Maloku Bosh me rrudha Edina Mustafiq
37 Ylldije Sulkaj Besa Dhe jeta Dibran Fylli
38 Ylljet Aliçka Fisnikët Inis Gjoni

 

Posted in Njoftime

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *